Co w księgarni szeleści – grudzień 2019

Grudzień, jak co roku, przynosi nam bardzo mało nowości książkowych. Wiadomo, jak w każdej firmie, w wydawnictwach trzeba zamknąć rok, a co za tym idzie budżety, więc i procesy wydawnicze muszą się zakończyć. Choć to akurat jest dziwne, bo na styczeń już więcej tytułów się szykuje, a i grudzień z prezentami świątecznymi, przyniósłby więcej zysków… W każdym razie, z tej niewielkiej ilości grudniowych premier, wybrałem dla Was tylko trzy.

1. Paulina Jóźwik - "Strupki"

Debiut literacki, którym już przed oficjalną premierą wszyscy się zachwycają. Czy zasłużenie? Czas pokaże. Hanna umiera od dawna, odwiedzana przez zmarłych. W końcu i ona do nich dołącza. W rodzinne strony, na pogrzeb babci wraca Pola, by odzyskać jej wspomnienia i rozwiązać rodzinne tajemnice, mierząc się ze złością i rozgoryczeniem ciotecznej babki.

Znak, 02.12.2019

2. T.S. Tomson - "Próba sił"

Tamtego roku w Tensas Boże Narodzenie nie przypominało dotychczasowych. Niewyjaśnione samobójstwo, dziwaczne zachowanie pastora podczas pogrzebu, krążące po ulicach widma, a świadkiem tego wszystkiego jest pewna latarnia… Atmosfera była zupełnie nieświąteczna.
Wśród tych dziwnych wydarzeń, próbują odnaleźć się Katie, Stephan i ich córka.

Novae Res, 06.12.2019

3. Piotr Podgórski - "Anathema"

Anathema to suma całego zła i wszystkich przykrości, jakie spotkały nas w życiu. Towarzyszy każdemu. Marek to dziecko niechciane i nieakceptowane przez rodziców. Kochała go tylko babcia. To jednak zbyt mało, by dorastanie w takich warunkach przestało być gehenną. Po latach dorosłemu Markowi  udaje się spełnić marzenia i osiągnąć sukces w Stanach Zjednoczonych. Wtedy pojawia się demon przeszłości, zmuszając mężczyznę do powrotu i rozprawienia się ze swoją ponurą historią.

WasPos, 04.12.2019


(Visited 489 times, 1 visits today)

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.