Co w księgarni szeleści – grudzień 2020

W tym roku grudzień ponownie nie obfituje w nowości wydawnicze. Zatem tylko prezentuję tylko trzy nowości, którym warto bliżej się przyjrzeć. Poszukując zimowej lektury lub/i świątecznych prezentów skorzystajcie z wcześniejszych odcinków cyklu. A już w przyszłym tygodniu zestawienie najlepszych książek dekady, które również może pomóc Wam w zakupach.

1. Walter Scott, Henry James - "Z duchami przy wigilijnym stole"

Mam nadzieję, że nie z duchami, a przynajmniej nie tylko, ale z żywymi ludźmi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Jednakże dla tych, którzy uwielbiają czuć dreszczyk emocji, wydawnictwo Zysk i Ska przygotowało idealną książkę. Zbiór opowieści o zjawach, upiorach, nawiedzonych domach, niebezpiecznych przygodach i rodzinnych, mrocznych sekretach. Punktem wspólnym dla wszystkich opowiadań jest dzień 24 grudnia.

Zysk i Ska, 01.12.2020

2. Ayfer Tunç - "Historie z ojczyzny"

Turecka pisarka Ayfer Tunç  stara się odpowiedzieć na pytanie, które zadajemy sobie nie od dziś. W zasadzie to kilka pytań. Czym jest ojczyzna? Co jest istotą narodu? Czy wspólne pochodzenie łączy, czy raczej dzieli. Czym jest owo wspólne pochodzenie? Opowiadając o zwykłych ludziach, ich codzienności, zabawnych, dobrych, złych i nijakich sytuacji, odmalowuje portret współczesnego tureckiego społeczeństwa.

Książkowe Klimaty, 03.12.2020

3. Różni autorzy - "Dziewięć opowiadań z obłędem w tle"

Zbiór dziewięciu nietypowych opowiadań autorstwa rosyjskich pisarzy młodego pokolenia. Autorzy wychodzą poza wąskie ramy klasycznej rosyjskiej literatury, bawiąc się tematami, formą, gatunkami i emocjami. Nowy, świeży powiew wśród rosyjskich literatów.

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia


(Visited 426 times, 1 visits today)

2 osoby skomentowały “Co w księgarni szeleści – grudzień 2020

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.