Męskie czytanie z wydawnictwem Znak i księgarnią Aros

Wydawnictwo Znak oraz sklep internetowy Aros, przygotowali niespodziankę, przeceniając swoje książki nawet o 60%. Promocja potrwa do 20 sierpnia i naprawdę jest w czym wybierać. Oczywiście bierzemy w cudzysłów to męskie czytanie”. Oferta tytułów faktycznie jest dobrana pod kątem męskiego czytelnika, ale z pewnością niejedna pani również znajdzie w niej coś dla siebie. Kliknij TUTAJ, aby ją zobaczyć, a ja tymczasem postaram się trochę pomóc w wyborze..

1. Iza Michalewicz - "Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X"

Książka dla prawdziwych twardzieli i twardzielek. Mocna, wstrząsająca i wywołująca duże wzburzenie, choć chciałoby się napisać co innego. To nie jest lektura do poduszki. Recenzję znajdziesz tutaj.

2. Tomasz Pindel - "Za horyzont. Polaków latynoamerykańskie przygody"

Świetnie napisana historia Polonii w Ameryce Łacińskiej. Mity, legendy o „polskich koloniach” i najczystsza prawda o polskich emigrantach. Mrożek, Gombrowicz i tysiące innych rodaków, których ślady są wciąż obecny na tym odległym kontynencie. Recenzja tutaj.

3. Joanna Olczak-Ronikier - "Wtedy. O powojennym Krakowie"

Kraków to legendarne polskie miasto. Jaki jest dzisiaj, każdy wie. Zatłoczony, pełen turystów. A jak było siedemdziesiąt lat temu? Z odpowiedzią na to pytanie najlepiej poradzi sobie Joanna Olczak Ronikier, która z jak nikt inny potrafi pięknie opowiadać o przeszłości. Nawet tej trudnej. Autorka wraz z matką i babką trafiły do Krakowa tuż po wojnie. Książka ta jest nie tylko opowieścią o tym, jak się żyło w powojennym Krakowie, ale też relacją z odbudowy własnego i rodzinnego życia, wskrzeszenia wydawnictwa.

4. Anna Machcewicz - "Kazimierz Moczarski. Biografia"

Kazimierz Moczarski jest dziś znany jako autor wstrząsających wspomnień, opisujących czas wspólnej odsiadki w jednej celi z Jürgenem Stroopem. Książka Anny Machcewicz ukazuje go jako zwykłego człowieka, który kochał i mimo lat spędzonych w stalinowskich więzieniach, nie przestał kochać. Był oficerem Armii Krajowej. Przez lata walczył o godność człowieka w starciu z aparatem władzy.

5. Tomasz Gorazdowski - "Przez trzy Ameryki. 30 000 kilometrów z Alaski do Ziemi Ognistej"

Terenowe auto, trzy ameryki i 30 000 kilometrów do przejechania. W trakcie podróży weźmiemy udział w wyścigach psich zaprzęgów na Alasce, spróbujemy napojów wyskokowych w miejscowości Tequila, zjemy kokę ze świętym Maximonem w Gwatemali i spróbujemy zrobić własne cygaro. A to tylko cząstka przygód i wrażeń, jakich doznał Tomasz Gorazdowski podczas swojej wędrówki.


(Visited 227 times, 1 visits today)

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.